Inline bruslení je ideálním sportem pro každého. Bavit bude naprosté začátečníky i ostřílené sportovní nadšence. Můžete se na bruslích učit různé triky, stopovat si nejrychlejší úseky nebo si prostě vyjet. Zkrátka co každému vyhovuje.

K tomu všemu ale potřebujete ty správné brusle. Poradíme vám, které si vybrat.

Podle čeho vybírat?

Většina z nás má tendence vybírat podle vzhledu. Od bruslí však potřebujeme hlavně funkčnost, takže vzhled musíte odsunout až na druhou kolej.

Řiďte se těmito 3 základními parametry:

 1. typ brusle,
 2. velikost brusle
 3. velikost a tvrdost koleček,
 4. cena.

Jaký typ bruslí si mám vybrat?

Existuje hned několik typů bruslí. Lámete si hlavu, který si je ten ideální pro vás?

Fitness brusle

Nejčastěji používaný typ bruslí. Proto i tvoří podstatnou část náší nabídky. Pokud se chcete dostat do formy, jsou pro vás fitness brusle ideální volbou. Skvělá volba pro začátečníky i pokročilé. Velikost koleček (v rozmezí 80 - 125 mm) je jen na vás a odvíjí se od vašich zkušeností.

Ve zkratce:

 • nejoblíbenější typ bruslí,
 • tužší, ale pohodlná bota,
 • vysoká stabilita,
 • kvalitní kolečka různých velikostí.

Příklad: Kolečkové brusle K2 Alexis 90 BOA

Brusle na inline hokej

Výrobci často používají stejnou botu jako u zimních bruslí. Specifická jsou hlavně použitá kolečka, která mají rozestavění různá rozestavení. U většiny modelů jsou kolečka umístěná tak, že první dvě jsou menší a zadní dvě větší. Díky tomu docílíte rychlé změny směru. Jsou určené hlavně na hokej, ale zvládnete v nich i běžnou projížďku na úkor komfortu.

Ve zkratce:

 • stejná bota jako u bruslí na led,
 • rychlé otáčení,
 • na fitness bruslení i inline hokej.

Příklad: Kolečkové brusle Bauer Vapor RH X2.7 SR

Brusle na agresivní bruslení

S tímto typem bruslí se vyřádíte ve skate parku. Mají odolnou plastovou (resp. koženou) botu, malá stabilní kolečka a plastový rám. Sjedete na nich schody i zábradlí, s výlety či rekreačním bruslením ale rozhodně nepočítejte.

Ve zkratce:

 • odolná plastová bota,
 • malá kolečka,
 • vhodné na extrémní triky.

Urban inline brusle

Skvěle ovladatelné brusle s krátkým rámem, kolečky blízko u sebe a poměrně tuhou botou. Pokud plánujete jezdit slalomy, ve městě nebo si na bruslích trochu zablbnout, měly by pro vás být jasnou volbou.

Ve zkratce:

 • skvělá ovladatelnost,
 • na fitness ježdění i různé triky.

Jakou velikost bruslí mám zvolit?

Jednotlivé značky bruslí se liší ve svých velikostech a v označení velikostí. Proto vás mohou velikosti při hledání ve filtru trochu zmást. V případě, že vybíráte například velikost 40, zaškrtněte raději všechny možnosti velikosti 40 uvedené ve filtru.

V Tabulky velikostí se můžete informovat o značení jednotlivých značek bruslí, které nabízíme.

Rozdíly mezi velikostmi a tvrdostmi koleček

Ač se to na první pohled nemusí zdát, i mezi kolečky jsou velké rozdíly. Brusle jsou většinou od výrobce osazeny rámy s informací o maximální velikosti koleček, které se do rámu vejdou.

Pokud tedy koupíte brusle s malými kolečky, větší do nich už prostě nedostanete. Pro začátečníky může být dobrým tipem koupit brusle s většími kolečky a pořídit si k nim sadu menších, které jezdí pomaleji. Začít tedy na menších a po zaježdění stačí jen vyměnit za větší (původní).

Průměr koleček Jízdní zkušenosti
do 84 mm začátečník, mírně pokročilý
90 mm zkušený
100 - 120 mm milovník rychlé jízdy

Co se týče tvrdosti koleček, pravidlem je, že čím větší číslo, tím jsou kolečka tvrdší. Na kolečkách jsou značeny písmenem A.

Kolečka s menší tvrdostí (do 80A) jsou uzpůsobeny pro pohodlnou jízdu, zejména pro začátečníky a mírně pokročilé. Kolečka "kopírují" povrch. Nevýhodou je kratší životnost.

Kolečka s tvrdší tvrdostí (od 82A více) jsou uzpůsobeny zejména pro rychlejší jízdu (tedy pro zkušené jezdce). Zároveň méně "kopírují" povrch a tedy i nerovnosti. Čím větší kolečka, tím se tyto vlastnosti více projevují. Výhodou je delší životnost a rychlejší jízda.